Reklamy CPC/CPM od BlueAdvertise

Dnes som na stránke rozbehol nové reklamy od spoločnosti BlueAdvertise. Táto spoločnosť zobrazuje reklamy typu CPC/CPM.

CPC (Cost per click) = PPC (pay per click), čo v našej reči znamená, že dostanete peniaze za kliknutia (Viac o CPC/PPC si pozrite tu). CPM = CPT (click per thousand), čo znamená, že tí, ktorí zobrazujú reklamu dostávajú zaplatené (ako už z anglického slova thousand vyplýva) za tisíc zobrazení. Čiže to M-ko v názve CPM vyjadruje rímsku číslicu 1000. Aspoň tak som sa to dočítal putovaním na internete:). V podstate to dáva zmysel.

Ale poďme už na BlueAdvertise. Takže ako prvé sa zaregistrujete. Vašu stránku si v systéme overia (trvá to 1-2 dni) a môžete začať fungovať. Vygenerujete si kód, vložíte do svojej stránky a začínate zarábať. Zobrazí sa Vám buď kontextová reklama alebo banner. BlueAds sa od klasického PPC systému, akým je napr. GoogleAdsense líšia aj tým, že zobrazujú reklamy podľa geografickej polohy (jazyka) a nielen podľa obsahu.

Na svojej stránke môžete mať zobrazené 3 reklamy rôzneho formátu, z každého formátu po jednom. Minimálna čiastka na vyplatenie v podstate nie je (je, ale je to 0,1$). Na vyplatenie však potrebujete účet v Paypal.

Od nového roka BlueAdvertise robil rôzne zmeny a jednou z nich je aj referenčný program. Ak získate niekoho, kto si cez Vás zaplatí reklamnú kampaň, dostávate 15% z jeho utratenej čiastky a automaticky sa Vám vyplatí na Paypal účet. Za nového Publishera dostanete 7% z jeho zárobku. Máte tu však dva odkazy, jeden pre získanie novej reklamnej kampane, druhý pre získanie Publisherov.

Keďže tento systém ešte len začínam testovať, podrobnosti a novinky určite budem pridávať.