Posledný rok z pohľadu internetových zárobkov

Po dlhšej dobe (ale predsa) som sa konečne dostal k sľubovanému článku. Pred rokom som zapustil novú tradíciu a teraz pekne zhodnotím posledný rok. Tento článok bude skôr pre čitateľov rubriky Zarábanie a reklama.

Narozdiel od článku z pred roka to už nebude o všetkých reklamných systémoch, ktoré som kedy použil, či vyskúšal. Do tohto článku som vybral len tie najúčinnejšie – čiže tie, ktoré najviac vynášajú

Ak si môj nový prehľad porovnáte s predchádzajúcim rokom, určite si všimnete, že sa to pekne preriedilo a doplnilo o dva zaujímavé systémy zarábania na internete. Opäť som ich zoradil (z môjho pohľadu) od “najmenej zárobkových”, po ten najlepší s najvyšším zárobkom (prihliadajúc na priemerný mesačný zárobok).

TNX – (obdobie 10 mesicov) – 135,78 $USD – 90,4 € (9,04 €/ mesiac) – Tento systém založený na spätných odkazoch som si veľmi obľúbil a hlavne som o ňom v dostatočnej miere aj písal. Zárobok sa na prvý pohľad nemusí javiť ako vysoký, avšak do tohto systému som zasahoval asi najviac a skúšal s ním všetko možné aj nemožné.  Hladina zárobkov sa v posledných pár mesiacoch konečne upokojila. Do zárobku som nezarátal posledný mesiac a pol, keďže peniaze som si nedal vyplatiť, takže aj tam by hladina zárobku stúpla.

Etarget – obdobie presne rovnaké ako u Google Adsense – 120,39 € (10,03 €/mesiac) – Tento rok (hlavne na jeho začiatku) si reklamné plochy od Etargetu so mnou poriadne užili – hlavne čo sa týka zmeny farieb a umiestnenia. Neskôr prišla zaujímavá novinka v podobe obrázkov v reklamných sadách Etarget, čo tak isto určite prispelo k dostatočne peknej miere prekliku na reklamy.

Google Adsense – (obdobie od 6. októbra 2008 do 6. októbra 2009) – 145,24 € (12,1 €/mesiac) – Adsense som umiestnil aj na niekoľkých zahraničných stránkach a celkom sa to začalo vyplácať. Posledné dva mesiace však najviac zarába stránka o strojárskych technológiách, čo bude jednoznačne spôsobené kvalitnými a hlavne relevantnými informáciami na nej, tým pádom aj množstvom relevantnej reklamy a dostatočne vysokej miere prekliku.

Teliad – (obdobie ôsmich mesiacov) – 112 € (14 €/mesiac) – tento systém založený na predaji spätných odkazov som objavil niekedy začiatkom roka a napísal o ňom jeden post. V tomto systéme mám vložených viacero stránok, momentálne najviac zarábajú weby písané po anglicky a bez iných reklám. Aj napriek tomu, že do zaujímavého affiliate programu sa cezo mňa zapísalo zatiaľ 13 ľudí, ani jeden z Vás ešte nesplnil požadované podmienky a to za prvé dva mesiace zarobiť 10€. Je to dosť zaujímavé, keďže ja osobne som si už po prvom mesiaci pripísal na Paypal účet 10€. Avšak prisudzujem to skôr tým zahraničným odkazom… K Teliad-u sa určite v nejakom tom článku určite vrátim, pretože je naozaj veľmi zaujímavý a pri správne zvolenej cene ponúka naozaj zaujímavé zárobky…

Adnetwork – 175 britských libier – 190,34 € (15,86 €/mesiac) – O Adnetwork-u som sa už v niektorých svojich článkoch zmienil. Mne zarába naozaj celkom pekne, avšak na stránkach sa s ním stretávam skôr minimálne alebo vôbec. Neviem, čím to môže byť, avšak fakt je, že libry na Paypal účet chodia pravidelne. Zárobok by bol o niečo vyšší, avšak prechod na iný hosting mi pri jednotlivých doménach v jednotlivých mesiacoch zárobok prerušil.

Takže posledný rok spolu priniesol do kasy 658,37 €. Samozrejme nedá sa hovoriť o čistom zisku, keďže hosting a obnovovanie domén tak isto niečo stojí a samozrejme nemôžem zabudnúť na investície spojené s internetovým zarábaním. A keď zarátam do toho svoj čas, fakt môžem ešte stále hovoriť iba o peknom internetovom hobby…

P.S.: Do tohto súčtu nerátam napr. Backlinks, či Directo, ktoré som musel kvôli penalizáciám zo strany Googlu zrušiť alebo napr. samostatný predaj spätných odkazov na rôznych zahraničných fórach