Pay Per Click – AdSense, AdFox, Adsway

Pay Per Click alebo ak chcete PPC je reklamný systém založený na tom, že inzerent za reklamu platí až vtedy, keď na ňu jeho možný potenciálny klient klikol, nie len keď sa zobrazí na nejakej stránke. V preklade systém PPC znamená platba za klik. Ďalšou nespochybniteľnou výhodou je, že reklamy sa takmer vždy na stránke zobrazujú relevantne k obsahu stránky. Čiže ak máte stránku o počítačoch, zobrazí sa Vám na stránke napríklad inzerát od výrobcu alebo predajcu počítačov. Takto si inzerent privedie k sebe viac zákazníkov, a vlastník stránky zarobí viac z prekliknutí na reklamu na jeho stránkach. Ja osobne na stránkach používam:

Adfox

Google AdSense

Adsway

Adfox – česko-slovenský systém, na www.adfox.sk si zadáte partnerský program, zaregistrujete sa a v priebehu niekoľkých hodín, resp. na druhý deň sa Vám telefonicky ozve niekto z AdFoxu (pozdravujem Bc. Petra Gaža, s ktorým som v kontakte ja:) ) Na každú otázku Vám emailom odpovedia, všetky problémy riešia okamžite. Svoje zárobky si sledujete prehľadne vo svojich štatistikách, môžete si vytvoriť aj rôzne kanály na sledovanie jednotlivých stránok, resp. podstránok. AdFox nemá referenčný program. Tento systém veľmi odporúčam. Dá sa s ním pekne zarobiť. Dostanete 30% z ceny jednotlivého kliku. Svoje peniaze dostanete po prekročení 1000,-Sk. Ak máte stránku, ktorú chcete ostatným prezentovať, zapojte sa do inzertného programu – veľmi dobré ceny za zobrazenie reklamy.

Adsway – tento systém používam pomerne krátko. Len nedávno som ho objavil na internete. Je to britský systém, ktorý však už funguje aj pre slovenských zákazníkov. Určite sa ho oplatí skúsiť. Má tak isto dobrú zákaznícku a technickú podporu. Rozdiel je v tom, že peniaze dostanete vyplatené, až keď dosiahnete hranicu 100 eur. Na www.adsway.eu funguje aj Referral program (ak získa Adsway cez Vás nového poskytovateľa webu, tak dostanete nejaké to percento-neviem presnu sumu) a Affiliate program (ak prinesiete cez svoju stránku nového inzerenta, dostanete tiež nejaké to percento z jeho utratených peňazí – myslím, že 10%).

GoogleAdsense – americký systém, najrozšírenejší po celom svete. Google poskytuje AdSense pre obsah (reklamné a odkazové sady), AdSense pre vyhľadávanie a AdSense sprostredkovania. Po prihlásení Vám stránku najskôr schvália, počkáte si nejaký ten deň (2,3). Potom už môžete začať profitovať z Vašej stránky. Určite používajte Centrum pomoci pre zákazníkov. Nájdete tu všetky informácie, ktoré potrebujete, aj keď niektoré si ešte stále budete musieť preložiť z angličtiny.

Je to v podstate jednoduché, ak však chcete zarobiť čo najviac, musíte stále niečo nové vymýšľať. Pomôže Vám pri tom Vaše administrátorské rozhranie jednotlivých systémov, v ktorom si nastavíte kanály pre jednotlivé reklamy alebo stránky, a ak sú málo efektívne, mali by ste sa pohrať s umiestnením tejto reklamy. Pre čo najefektívnejšie zobrazenie reklamy si pozrite súbor, ktorý mi poslali z AdFoxu, niečo podobné nájdete aj v AdSense Centre pomoci. Pozri Tu.

Ak máte nemecké alebo anglické stránky určite vyskúšajte aj systémy www.x-adservice.com a www.bidvertiser.com.

Prajem ničím nerušené zarábanie:)