PTP (Paid To Promote) systém od FinInfo – Creditburner

Pred takým týždňom som objavil nový systém na zarábanie cez internet od FinInfo – Creditburner. Je to systém PTP – Paid To Promote (platba za propagáciu). Propagujete systém Creditburner a peniaze zarobíte, ak umiestnite na svoje stránky rôzne formy reklamy, ktoré Vám práve tento systém ponúka.


Na výber máte:

Banner Ads – banerové reklamy – je ich na výber zatiaľ 9. Jednoducho iba umiestnite do svojho zdrojového kódu kód, ktorý máte k dispozícií a zarábate. Samozrejme aj v tomto systéme platí, že čím väčšia návštevnosť, tým viac dokážete zarobiť. A ak máte návštevnosť viac ako 1000 IP za deň, tak Vám musím najskôr zagratulovať a potom dodávam, že denne takto dostanete 0,75$USD.

Treasure Ads – “bohaté” reklamy – Ak dosiahnete 1000 kliknutí za hodinu na tieto reklamy (tak ste brutal macher) a dostanete za to 1 až 5$USD. Síce trochu nereálne, ale nech…

Link Ads – Podobné ako Treasure Ads, len za 1000 unikátnych kliknutí na odkazy dostanete 1 – 6$USD…

Context Ads – Kontextové reklamy – Keďže tento systém nie je na svete dlho, veľa kontextových reklám nečakajte… Za vyššie spomínaných 1000 kliknutí za hodinu dostanete 1 až 10$USD. Aj toto je samozrejme trochu nereálne…Farby kontextových reklám sa zatiaľ nedajú upravovať.

PopUnder Ads – Reklama vo vyskakovacích oknách – Dokážete zarobiť 1,2 dolára za 1000 unikátnych videní za jeden deň. Ak však používate napr. Google Adsense, tak asi tieto reklamy nevyužijete, keďže predpokladám, že Adsense by ste veľmi radi spravovali aj naďalej…

Interstitial Ads – Tieto reklamy sú špecifické, keďže sa Vám zobrazia pred vchodom na Vašu stránku, ak sa niekto chce dostať na Vašu stránku, musí kliknúť na “Skip this Ad” (preskočiť reklamu). Tieto reklamy FinInfo odporúča najviac, avšak cenu za tieto reklamy neuviedli. Nie som si však veľmi istý, či je to celkom povolené napríklad v Adsense, takže osobne by som to veľmi neodporúčal riskovať.

Ak sa do systému zaregistrujete do konca marca dostanete bonus 0,2 dolára. Ak získate 25 referalov, tak dostanete 2,5dolára (aj keď sa mi to vidí v našich končinách trochu nereálne). Za každého jedného referala dostávate aj 13% z jeho zarobenej sumy. Minimálna suma na vyplatenie je 2,5 dolára a vypláca sa cez internetové peňaženky PayPal alebo E-gold.

Na svojich stránkach môžete mať umiestnený jeden Banner Ads, PopUnder Ads a Treasure Ads a neobmedzený počet Context Ads a Link Ads.

Tento systém je podporovaný v mnohých krajinách sveta, avšak FinInfo tieto krajiny rozdelil na dve skupiny:

  1. Krajiny, z ktorých dostanete plnú sumu spomenutú hore vyššie
  2. Krajiny, z ktorých dostanete len polovicu provízií (samozrejme tu patrí aj Slovensko, narozdiel od našich susedov z Česka a Poľska, ktorí sú v prvej skupine)

Myslím si, že na slovenské pomery je návštevnosť 1000 unikátnych IP-čiek na jeden deň už dosť veľa (svojim webom takúto návštevnosť prajem) a teoreticky pridaním týchto reklám na stránku by sa dalo voľačo zarobiť. Ostatné menšie weby si budú musieť vystačiť len s nejakým percentom z vyššie spomínaných zárobkov.

Na stránke som tieto kódy umiestnil úplne dole len zo zvedavosti, keďže by som rád zistil koľko reálne zarábajú. Samozrejme som si vedomý, že nič extra a prekvapujúce to nebude, avšak za skúšku nič nedám:) O priebehu budem určite informovať.

No a nakoniec pridávam link: www.fininfo.org