Uriah Heep v Steel Aréne

Vo štvrtok 18.10.2007 sa v košickej Steel Aréne predstavili tri legendárne skupiny: český Katapult, britská glam-rocková kapela The Sweet a britská hard-rocková skupina Uriah Heep. Aj keď nie všetko začalo tak ako malo…

Kvôli predĺženým zvukovým skúškam sa koncert začal až o hodinu neskôr, čo by možno fanúšikom vadilo menej, keby nepršalo. Svoju nespokojnosť dali organizátorom dosť najavo hlasným pískaním a búchaním na dvere Steel Arény. Akonáhle však koncert začal, fanúšikovia na túto nepríjemnosť rýchlo zabudli.

Ako prvá sa predstavila česká legenda Katapult. Kapela nastúpila bez svojho bubeníka Anatoliho M. Kohouta, ktorý pred niekoľkými dňami všetkých svojich fanúšikov a Katapult navždy opustil. Koncert v Steel Arene bol jediný, ktorý táto kapela od smrti Tolju(ako Anatoliho prezývali) nezrušila a asi na dlhšiu dobu aj posledný. Zvyšní dvaja členovia Oldřich Říha a Jiří Šindelář si pekným vystúpením uctili svojho dlhoročného kamaráta.

Katapult v Steel AreneKatapult v Steel Arene 1

Ako druhá sa predstavila kapela The Sweet v zložení Brian Connolly (spev), Steve Priest(bass gitara), Andy Scott(gitara) a Mick Tucker (bicie), ktorá to poriadne “rozbalila”. Mne osobne sa najviac páčil výkon bubeníka. Piesne tejto kapely som predtým nikdy nepočúval, ale bolo vidieť, že spolu už nejakú tu dobu koncertujú, a že divákov vedia dostať do “varu”.

Ľudia a The Sweet

Na záver sa predviedla svetoznáma kapela Uriah Heep v zložení Bernie Shaw (spev), Mick Box (gitara a vokály), Trevor Bolder (bass gitara a vokály), Phil Lanzon (klávesy a vokály) a Russell Gilbrook (bicie a vokály). Pri prvom pohľade na posledného menovaného bolo zjavné aj tomu, ktorý túto kapelu nikdy predtým nevidel a nepočul, že bubeník s ňou určite nehrá od jej vzniku. Prezradil ho jeho účes, ak sa vyholená hlava úšesom dá nazvať a vypracovaná postava . Avšak aj bez vlasov všetkým zúčastneným ukázal, ako sa má s paličkami v ruke narábať, čo zavŕšil svojim sólom.

Uriah Heep v Steel AréneUriah Heep v Steel Aréne 2Uriah Heep v Steel Aréne 3Uriah Heep v Steel Aréne 4Uriah Heep v Steel Aréne 5Uriah Heep v Steel Aréne 6

Fanúšikovia sa bavili, takže všetci boli spokojní… Pekný článok o koncerte nájdete na stránke denníka Korzár.

Jediné, čo ma pri týchto kapelách trošku zaskočilo sú ich internetové stránky. Kapely takých zvučných mien by podľa môjho názoru mohli investovať trošku viac aj do svojich stránok, financie by na to určite našli:) Nevravím, že stránky nie sú aktualizované, ale tento look už predsa len trochu vychádza z módy. Najlepšie na tom sú asi páni z Uriah Heep. No veď posúďte sami.