Možný extrém s eurom alebo už čoskoro v našich peňaženkách – teda mešcoch

Spot na informačnú kampaň na Euro sme už asi všetci zaregistrovali. V polovici mája začneme reálne odpočítavať, v júli sa nám kurz zastaví a nikdy sa nezmení, v auguste budeme mať všetky ceny dvojmo a od nového roka tu už máme euro. Blablablablabla. Všetko je to celkom fajn a pekné, avšak trochu ma znepokojil úplný záver tejto propagačnej kampane…

Pre všetkých, ktorí spot nevideli:

Zaostrite na záver tohto propagačného spotu:

Euro peňaženka

Neviem, či pre mnohých z nás to nemali vymyslieť skôr takto (aspoň kým sa to nejaký ten rok aj na Slovensku okolo eura neustáli):

Euro mešec

Tu je príklad na vysvetlenie:

Zamerám sa na svoj osobný prípad:

Študent – 21: Priemerná denná suma v peňaženke okolo 100 korún (nie stále – a keď aj, tak sa veľmi teším:)) Túto sumu si viem do peňaženky vložiť vo viacerých kombináciách od dvadsiatok po celú stovku. Avšak od nového roka (ak nevyhrám jackpot alebo nevymyslím nejaký vysoko-navštevovaný celosvetový internetový portál) to bude asi pre mňa skôr takto:

Ak prepočítam tých spomínaných sto korún, tak mi to vychádza približne okolo troch eur. A predstavte si, že náhodou túto sumu budem mať (najhorší možný prípad) kompletne v 1-centovkách. Ak správne rátam, tak to je presne 300 jednocentových mincí.

A tu sa vyskytuje otázka: Naozaj sa mi všetky tieto “drobné” vtesnajú do peňaženky a budem reálne schopný euro používať??

Riešenie:
Jeden cent váži 2,3 g. => Rovnica: 2,3 x 300 = 690g=0,69Kg (fajn váha)

A tu je odpoveď: Do peňaženky sa mi to pri tejto konštalácii hviezd a všetkých zohľadnených faktoroch “NEVOPCHÁ”. Takú veľkú peňaženku som ešte nevidel a neviem, či by sa mi chcelo 0,69 kg nosiť vo vrecku…

Toto je síce tak trochu extrémny prípad, ale je to fakt a môže sa stať!!!

A tu je ďalší príklad na vysvetlenie:

Za mesiac si viem popri škole privyrobiť okolo 1-2-3-4-5 tisícok. Pre príklad si vyberiem medián – pekný zlatý stred: 3000 Sk (pri tejto sume sa tiež samozrejme veľmi teším:)). Po premene mi vznikne suma okolo 93 E-čiek. Samozrejme tu sa to dá už všetko pekne vyplatiť aj v bankovkách, ale čo ak vznikne opäť nejaký ten extrém?

Opäť taký menší príkladík:

93 eur budem mať v 50 centovkách. To je spolu 186 kusov 50-centových mincí. Jedna päťdesiat centová minca váži 7,8g.

7,8 x 186 = 1450,8g = 1,4508kg (fúúú, sám som prekvapený)

A keby vznikol úplne totálny extrém:

93eur v jedno centoch – 93eur x 100 = 9300 mincí => 9300 x 2,3g = 21 390g = 21,39kg => ????? => a toto som už fakt nečakal!!!

A tu mi v hlave prebehla myšlienka: Nemalo by to na záver reklamnej kampane vyzerať nakoniec nejako takto???

Euro mech

Všetky informácie som čerpal zo stránky www.euromena.sk. Všetko okľadom eura hľadajte na tejto stránke.
Tvorcom pekného propagačného spotu je CREO/YOUNG & Rubicam s.r.o a týmto sa im chcem ospravedlniť, za pretvorenie záveru ich klipu:)