Môj začiatok – html a css

Tento príspevok by som chcel venovať úplným začiatočníkom, ktorí by si radi vytvorili svoju vlastnú html stránočku pomocou klasického poznámkového bloku s použitím kaskádových štýlov CSS. Takto nejak som začínal ja…

Všetci, ktorí začínajú robiť stránky určite najprv siahnu na niektorí z programov typu MS FrontPage, Evrsoft FirstPage atď… Ja som nebol výnimkou(v škole nám to tak ukazovali)…, ale po čase som chcel urobiť stránku, ktorá by sa zobrazovala správne vo všetkých prehliadačoch, nie len v Exploreri. Úplnou náhodou, putovaním vo svete internetu, som sa ocitol na stránke www.good-tutorials.com a tu som našiel kompletný layout úplne jednoduchej stránky…html stránka s css… Pre mňa ako začiatočníka to bol vtedy veľmi veľký skok v tvorbe stránok. Potom už len stačilo hrať sa so zdrojákmi (za veľkého prispenia www.jakpsatweb.cz, a tak trochu aj pabi3.com) a s dizajnom- ja pracujem s Adobe Photoshop. Na prvej zmieňovanej stránke, a samozrejme nie len na nej, nájdete mnoho návodov na prácu vo Photoshope.

Mohol by som tu ešte veľa rozoberať, čo a ako som kde v zdrojáku prepisoval. Avšak podľa môjho názoru je najlepšie, keď si to každý vyskúša sám. Stiahnite si ten jednoduchý layout TU. Presný link, odkiaľ som ho sťahoval už nemám, ale ak by ste sa niekedy prehrabávali na www.good-tutorials.com určite ho nájdete. Potom mi dajte vedieť:)

Teraz Vám už iba stačí začať skúšať, čo sa stane, ak v poznámkovom bloku v súbore style.css prepíšete napr. šírku, výšku alebo farby a ako to zmení Vašu stránku. Alebo skúsiť vo Photoshope vytvoriť nové vlastné obrázky, ktorými nahradíte tie staré. Je to vlastne jednoduché, len tomu treba obetovať trochu času. Ale výsledok bude určite stáť zato:)