Panasonic predstavil prvý prenosný prehrávač Blu-Ray

Panasonic, ktorý je hlavným vývojárom formátu blu-ray, uviedol celosvetovo prvý prenosný prehrávač Blu-ray diskov na Consumer Electronics Show v Las Vegas. Cieľom DMP-B15 je poskytnúť vysokú kvalitu Blu-ray formátu konečnému užívateľovi, ktorý je na cestách.

Prehrávač obsahuje vysokokvalitnú 8,9 palcovú WSVGA LCD obrazovku a zahŕňa aj špeciálne VIERA CAST™ internetové pripojenie a funkciu DB Live. Tento prvý prenosný prehrávač sa objaví na trhu a bude voľne dostupný k predaju v máji.

10-dmp-b15

The DMP-B15 poskytuje celý technologický fond dostupný aj u jeho skorších bratov – modelov DMP-BD60, DMP-BD80 a VHS-Blu-ray dual player DMP-BD70V. Kvalita obrazu je na najvyššej úrovni aj vďaka technológii procesora PHL Reference Chroma Processor Plus. Táto technológia bola vyvinutá v spolupráci s Panasonic Hollywood Laboratory. PHL Reference Chroma Processor Plus je technológia najlepšieho spracovania kvality obrazu, ktorá precízne spracováva a zobrazuje na obrazovke každý pixel, ktorý sa načíta z Blu-ray video signálu vo vertikálnom smere.

„Ako priekopník vo vývoji DVD a Blu-ray technológie, ktorá je priateľná pre užívateľov, bol Panasonic vždy na vrchole. Spoločnosť Panasonic bola prvou, ktorá priniesla na trh prvý prenosný DVD disk a zatiaľ zostáva jedinou, ktorá vo svojich Blu-ray prehrávačoch poskytuje funkcie Bonus View and BD Live,” povedal Richard Simone, riaditeľ Entertainment Group Panasonic Consumer Electronics Company. „Technológia Blu-ray v spojení s HDTV prinesie vzrušujúci zážitok pri najkvalitnejšom pozeraní v našich obývačkách. S uvedením tohto nového a unikátneho prenosného Blu-ray zariadenia si môžu zákazníci užívať HD zábavu, aj keď cestujú.”

Jednoduchosť používania je dôležitým elementom u produktov Panasonicu a DMP-B15 s trojhodinovou nabíjateľnou batériou je navrhnutý páve v tomto duchu. Okrem využitia ako prenosný prehrávač, môže spotrebiteľ pripojiť DMP-B15 k HDTV cez HDMI kábel a použiť ho ako samostatný Blu-ray prehrávač. Zariadenie môže byť tiež pripojené k domácemu kinu a dovoľuje tak užívateľovi vychutnávať si filmy s vynikajúcim priestorovým zvukom. K tomuto zariadeniu je poskytnutý aj optimálny držiak na operadlá pre použitie do auta. Tak ako všetky Blu-ray prehrávače poskytuje aj B15 slot na SD pamäťové karty, ktorý umožňuje užívateľom prezerať a zdieľať digitálne fotografie, tak ako aj pozerať HD video uložené na SD karte.

Pre rok 2009, Panasonic zahŕňa všetky svoje Blu-ray prehrávače funkciou VIERA CAST. Táto unikátna aplikácia umožňuje spotrebiteľovi prístup k vybraným stránkam poskytujúcim zábavný obsah, ako napríklad Amazon Video-on-Demand. Táto stream video služba dáva užívateľom prístup k viac ako 40000 titulom z YouTube™; Google Picasa Web Album; Bloomberg, ale aj napríklad z meteorologických staníc.

Zdroj:
Panasonic.com
Pcworld.com