Apple: Žiadne nové Mac-ky pod vianočným stromčekom

Firma Apple zaspala na vavrínoch. Tento rok sa rozhodla, že na Vianoce nám “Santa Klaus” neprinesie nič nové.

Podľa hovorcu Apple, “Santa Klaus” tento rok nedoručí nové alebo výkonnejšie Apple produkty. „Naša prázdninová zostava je nastavená,” povedal hovorca Apple Bill Evans pre Macworld.

Na internete sa objavili fámy, že 10. novembra Apple predvedie zrenovované a obnovené iMac-ky a MacMini prinajmenšom také dobré, ako aktualizácie ich desktopových produktov. Mac-ky mali mať podľa týchto zvestí do budúcnosti aktualizované chipsety a porty displeja, ktoré zabezpečia užívateľovi pripojiť externý monitor alebo projektor používajúci adaptér na napájanie. Nový MacBook, MacBook Pro a MacBook Air už však prídu s Mini DisplayPort-om.

Apple vypustilo do obehu MacMini pred tromi rokmi, ale nechali ho upadnúť a koncentrovali svoju snahu na stále viac populárny iMac a MacBook. V kalifornskom meste Cupertino, kde má Apple svoju základňu, prestali aktualizovať MacMini už počas minulého roka. To viedlo k špekuláciám, že spoločnosť už ďalej nebude produkt vyvíjať a nechá ho „zomrieť”.

Minulý mesiac portál Gizmodo oznámil, že dvaja hlavní európski predajcovia už nebudú odoberať MacMini. Predajcovia uviedli, že neočakávajú viac tieto produkty.

V októbri Apple uviedlo na trh novú rodinu MacBookov, do ktorých Nvidia dodáva GeForce 9400M. Iba starší 17-palcový MacBook Pro je jediný z aktuálneho radu, ktorý má v sebe integrovaný chipset Intel (podľa Apple).

Zdroj:
http://www.crn.com