Whos.amung.us v novom šate

Všetci, čo na svojej stránke využívajú službu who.amung.us určite postrehli, že stránka prešla kompletným redizajnom a pribudli aj nové funkcie. Ak o nej počujete prvý krát, odporúčam vyskúšať a používať…

Takže najprv pre všetkých, ktorí nevedia, čo who.amung.us je. Táto služba je akési počítadlo, ktoré Vám ukáže, koľko ľudí máte na stránke aj v reálnom čase, z ktorého miesta prichádzajú a kde na Vašej stránke sa v tom ktorom momente nachádzajú. Online návštevy má napríklad aj TopList, ale tomu veľmi neverím a čo je zásadný rozdiel, v topliste ukazovalo len počet a nie aj umiestnenie návštevníkov.

Ako začať? Na stránke si skopírujete kód, ktorý je v žltom rámčeku a vložíte ho do vlastnej stránky a o viac sa starať nemusíte. Iba sledujete koľko ľudí máte aktuálne na stránke a hlavne čo prezerajú.

Doteraz ste si vzhľad ikonky, v ktorej sa zobrazujú návštevy nemohli zmeniť. Teraz je to však inak a Vašu ikonku si môžete nastaviť podľa vlastnej chute (ja však ešte stále používam úplne prvý vzhľad ikonky – asi z nostalgie alebo niečo také… 🙂 ).

V tejto službe pribudlo ešte omnoho viac. Ďalšou novinkou sú grafy a do svojej stránky si môžete vložiť aj mapku, na ktorej uvidíte, kde ľudia prezerajú Vašu stránku (toto nevyužívam, ale môže to byť zaujímavé)….

Starou známou klasikou sú kandidátske bannery, kde sa určuje kto vyhrá voľby v USA…, ale aj tie sú vynovené…

Všetko je na stránke who.amung.us, stačí sa s tým len pohrať…