TNX = spätné odkazy aj s PR7 alebo nejaké zarobené peniaze

Trochu chaotický nadpis, ale keď vysvetlím o čo ide, bude sa zdať úplne výstižný. So službou TNX som sa zoznámil iba nedávno a tak trochu som ju testoval. A keďže je to výborný nástroj nielen na budovanie spätných odkazov ale aj na zarobenie nejakého toho dolárika, rozhodol som sa ju prezentovať. Vo svete sa táto služba rýchlo rozrastá, pretože ak máte kvalitné stránky s mnohými podstránkami (blogeri určite majú), vyšším PageRankom a s veľa YahooBacklinks, je tu veľmi vysoká pravdepodobnosť, že “zarobíte” mnoho TNXpoints a tým získate buď veľa kvalitných spätných odkazov alebo privyrobíte si slušnú sumu. Nepredbiehajme a poďme poporiadku…

Čo je to TNX, ako funguje a prečo sa zaregistrovať?

TNX je služba na budovanie spätných textových odkazov, niečo ako Backlinks. Avšak funguje na inom princípe. V TNX za zobrazovanie spätných textových odkazov dostávate body a za tie si môžete buď vytvoriť svoju vlastnú kampať a získať tak vhodné spätné odkazy alebo predať tieto body či už nejakému inému užívateľovi alebo priamo systému TNX za stanovenú cenu 0,93 dolára za 1000 bodov. Zaregistrovaním získate buď veľa kvalitných odkazov alebo celkom slušný mesačný zárobok.

Poďme na to…

Zaregistrujete sa, do svojho zdrojového kódu si vložíte kód zo stránky “Get code” (na výber PHP, Perl, ASP) a potom kliknete na “Add new site” a vyplníte všetky potrebné informácie o stránke. Kliknete na “Add website” a už len čakáte (1-3 dni), či Vám stránku schvália. Ak na stránke nemáte nejaký zakázaný obsah (erotiku, warez alebo tie všetky ostatné) určite nebude problém. Môžete pridať aj stránku a PR0.

Po schválení stránky sa stránka ocitne v “Site list”, kde už vidíte rôzne nastavenia, štatistiky, môžete si manažovať inzerujúcich na vašej stránke alebo vidieť všetky predané linky…V “Options” si kliknutím na “Increase links-on-every-page number to 1,2,3,4” viete nastaviť zvýšenie linkov na jednej stránke. Maximum je 4, začína sa od jednotky, ale pozor, ak počet svojich linkov zvýšite, počet už naspäť neznížite a to má (vraj) nejaký vplyv na predaj linkov späť TNX-u. Nezistil som ešte aký, ale nie všetky body môžem zatiaľ premeniť. Ja mám nastavené 3 linky na každej stránke.

Potom už len čakáte, zobrazujete u seba linky a počítate body…

Čo sa týka bodov, ktoré budete chcieť speňažiť, kliknite si na “Sell TNX-points” a tu vidíte:

  • Celkový počet bodov (tieto môžete okamžite použiť na propagáciu – novú kampaň)
  • Počet On hold bodov (zadržaných bodov) – tieto sa nedajú vyplatiť, pretože sú asi nejako prepočítavané alebo kontrolované – neviem
  • Počet bodov, ktoré si môžete dať previesť na doláriky a nechať si ich vyplatiť cez PayPal (minimum na vyplatenie je $5USD – 5377 bodov).

Ako to vidím v skutočnosti

Nejaký ten týždeň to skúšam. Mám pridané dve stránky. Jedna s PR2 a jedna s PR4. Doteraz mám našetrených celkovo 12239,17 bodov, z toho 8280 mám zadržaných a 3959 už mám schválených na vyplatenie. Ešte chvíľu síce na vyplatenie musím počkať, avšak potom dám určite vedieť, či peniaze reálne chodia.

Vlastný textbuilding

Ak sa Vám zdá, že máte málo bodov a neoplatí sa vám nechávať si zatiaľ vyplácať nejakú smiešnu sumu, investujte do novej kampane a skúste si tak zvýšiť návštevnosť a predovšetkým PageRank.

Tu ponúkam cenu a počet k tomu predaných bodov, ak by niekto chcel budovať linky a kúpiť si TNX body. Cena za 1000 TNX bodov sa pohybuje od 0,94 – 1,88 dolára podľa sumy, ktorú naraz zaplatíte:

$10 (5 319 TNX -points)
$25 (14 628 TNX – 10% bonus)
$50 (31 915 TNX – 20% bonus)
$100 (79 787 TNX – 50% bonus)
$150 (139 628 TNX – 75% bonus)
$250 (252 660 TNX – 90% bonus)
$500 (531 915 TNX – 100% bonus)
$1000 (1 090 426 TNX – 105% bonus)

Tu je orientačná stupnica, koľko stoja spätné odkazy:

PR 0 = 1 TNX-Point = $0.0017
PR 1 = 45 TNX = $0.077
PR 2 = 80 TNX = $0.136
PR 3 = 160 TNX =$0.27
PR 4 = 400 TNX =$0.65
PR 5 = 1,000 TNX = $1.7
PR 6 = 3,000 TNX = $5.1
PR 7 = 10,000 TNX = $17

Tieto ceny môžu byť aj vyššie v závislosti od YahooBacklinks jednotlivých stránok… Avšak osobne si myslím, že aj tak je to celkom výhodný nákup…

Affiliate program

TNX má výborný affiliate program. Ak sa cez Vás niekto zaregistruje, získate 13,3 percenta z jeho získaných bodov počas celej doby, kým je jeho účet aktívny!!! Príklad: Ak niekto, kto sa zaregistruje cezo mňa predá link za 750 TNX bodov, ja získam 100 bodov, čo je podľa mňa dosť výhodné. Ak niekto cez Vás kúpi TNX body, dostanete 5% z tejto sumy. Čiže ak by si niekto cezo mňa kúpil TNX body za 1000 dolárov, ja by som získal 50 dolárov, čo je tiež dosť celkom fajn…

Vytvorenie kampane

Vytvorenie novej kampane je tiež jednoduché, kliknete si na “Create new campaign” a vyberiete si z rôznych kategórií, jazykov, vyberiete si Pagerank a YahooBacklinks. Zadáte akú sumu bodov chcete do kampane investovať. Nezabudnite vyplniť názov kampane. V ďalšom kroku vytvoríte ako bude Váš link vyzerať a necháte nech Vám kampaň schvália. V sekcii “My campaigns” si viete kampane manažovať a vo “Full stats” si môžete pozrieť štatistiku jednotlivých kampaní.

Záver…či začiatok?

Asi toľko z mojej strany, dá sa o tom veľa písať, ale najjednoduchšie je to vyskúšať a utvoriť si vlastný názor. Ale ak s týmto systémom dokáže zarábať aj velikán ako John Chow, niečo na tom bude…

Je to všetko už len na Vás. Vyskúšajte, uvidíte.

TNX.net