Sponzorovaná recenzia: Set Logitech Cordless Desktop Wave

LOGITECH set Cordless Wave DesktopPo kontaktovaní firmou Pizza SEO a dohodnutí všetkých podmienok mi dnes pri dverách konečne zazvonil pán zo Slovenskej pošty a predal veľký balík. Keďže som očakával malú klávesničku, bol som prekvapený a samozrejme nadšený. A toto nadšenie u mňa pretrváva aj po vyskúšaní celého setu… Avšak poďme po poriadku…

Recenzovaným produktom je set od Logitechu s názvom Cordless Desktop Wave. Set obsahuje klávesnicu Logitech® Wave Cordless, laserovú myš Logitech® LX8 Cordless, mini USB prímač, USB predlžovací kábel, plastový kryt na klávesnicu proti usádzaniu prachu, štyri alkalické batérie (dve do klávesnice, dve do myšky), CD nosič so softvérom a dokumentáciou v angličtine.

Ako prvé si po otvorení krabice všimnete úplne iný tvar klávesnice, s celkom novým vlnovým designom. Tento zakrivený tvar oceníte pri písaní. “Profil kláves v tvare vĺn je veľmi príjemný pre prsty, zakrivený tvar umožňuje bezchybné a pohodlné písanie”. S pohodlnosťou môžem na sto percent súhlasiť, pokiaľ ide o bezchybnosť, tá ide na vrub šikovnosti každého jedného pisateľa. K pohodlnosti prispieva aj čalúnená opierka, ktorá je naozaj veľmi príjemná a krásne podopiera ruky. Pri písaní dlhých textov a prác sa určite osvedčí.

Klávesnica ďalej obsahuje klávesy, ktoré umožňujú prístup k funkciám systému Windows Vista – Flip 3D, Lupa a Fotogaléria, ako aj klávesy na ovládanie hlasitosti a prehrávanie médií. Programovateľné funkčné klávesy (F-keys) slúžia na okamžité spúšťanie aplikácií, hier a k otváraniu adresárov alebo webových stránok.

Klávesnica Logitech Wave Cordless

Vysúvajúce nožičky nastaviteľné do troch polôh poskytujú ešte lepšie pohodlie pri písaní. Samozrejme nesmiem zabudnúť na tichosť pri písaní (tú oceňujú najmä všetci tí, ktorí už spia, keď ja píšem…) A nehovoriac o pohodlnosti zapájania celého setu, ktorý zaručuje bezdrôtová technológia. Čiže už žiadne zbytočné káble po stole…

Klávesnica Logitech Wave Cordless

Výrobca udáva dlhú životnosť batérií, u klávesnice 15 mesiacov, u myši je to 6 mesiacov. Na overenie časových parametrov si teda budete musieť chvíľku počkať. To, že máte vybité batérie Vám ukáže blikajúci indikátor, samozrejme nachádza sa aj na myši.

Laserová myš LX8 Cordless s modernou laserovou technológiou Vám garantuje vysokú presnosť a ovládanie. Oproti mojej starej myške je to jedna balada… Výborne sedí v ruke, má jemne tvarované boky a pogumované úchyty po stranách. je naozaj veľmi príjemná do ruky. Nielen internetoví surferi ocenia tlačidlá pre posúvanie stránok dopredu a dozadu. Na myške nájdete aj vypínač napájania.

Laserová myš Logitech® LX8 Cordless Laser Mouse

Nedá mi nespomenúť 5 ročnú záruku, ktorá fakt stojí za to.

LOGITECH set Cordless Wave Desktop

V porovnaní s mojou starou klávesnicou a myškou (ku ktorým mám zvláštny citový vzťah a nemenil by som ich pred touto recenziou za nič) je to ako keby som presadol zo starej embéčky do novej deväťstojedenástky… Motoristi ma isto pochopili.

A keď si to všetko, čo som v predchádzajúcich riadkoch napísal spätne premietnem, porovnám a prepočítam, viem si naozaj veľmi reálne predstaviť investíciu do tohto setu, aj keď osobne by som niektoré klávesy asi nikdy nevyužil.

Ak hľadáte komfort, tak tento set Vám sadne do ruky ako uliaty. Ďalšie počítačové príslušenstvo, notebooky, ako aj GPS nájdete u expertov z PCexpert.