Nestíhate písať články? Nechajte si ich napísať… Alebo ako zarobiť písaním článkov…

Predstavte si modelovú situáciu. Mám web (dokonca nie jeden), mám nápady a predstavu ako by mal(i) vyzerať, mám odberateľov obsahu, dokážem pridať inzerentov a zarobiť na tom, ale na ten obsah mi nezostáva čas. Tak prečo si ten obsah nedať napísať? Alebo skúsme druhú situáciu. Viem písať obsah a dobré články a rád by som si privyrobil…

Nižšie spomenuté služby samozrejme nebudú pre ľudí, ktorý si obsah svojich webov chcú vyslovene písať sami. Skôr by som to videl na projekty, kde potrebujete kvantum obsahu, no sám na to nestačíte. Pôvodne som chcel napísať iba o službe s číslom 1., avšak práve dnes som narazil aj na ďalšie služby. Priznám sa, že v slovenskom internetovom mori som sa s podobnou službou nestretol. Ak si chcete nechať napísať článok, reklamný text, referát alebo niečo podobné, idete na webtrh.cz alebo jaspravim.sk a zadáte si dopyt. Ak niekto pozná priamo zameranú a automatizovanú službu na napísanie textov v SK/CZ vodách, nech mi nechá komentár, ak nie možno by stálo za zváženie vytvorenie vlastného systému. Cenu za nápad dohodnem s dotyčným neskôr;).

1. Hirewriters

Hirewriters je služba, ktorú som už pár krát využil. Ide o jednoduchú platformu, kde si ako zákazník necháte napísať text u autora, ktorého Vám dohodí práve táto služba. Máte na výber zo skupiny začiatočníkov, mierne pokročilých, pokročilých a profesionálov. Samozrejme veľký podiel na cene článku má aj jeho dĺžka, tú si môžete nastaviť v najkratšom rozsahu na 150-301slov až po 1001-2000 slov, medzi tým s piatimi rozostupmi. Nastavíte si ešte, či články majú byť písané v britskej alebo americkej angličtine, zadáte kategóriu článku, čas ktorý má autor na napísanie, zadáte kľúčové slová a tému článku. Cena sa tak pohybuje od 1,5dolára v najnižšej kvalite až po 32 dolárov za jeden článok. Samozrejme cenu môžete nastaviť aj manuálne, pravdepodobne kvôli lepšiemu motivovaniu autorov. Služba má veľmi ochotnú podporu a s akýmkoľvek problémom Vám pomôže. K prvému nabitiu konta dostanete bonus 25%. Služba má aj affiliate program, tam sa však potrebujete samostatne registrovať a mne sa to nepodarilo.

www.HireWriters.com

 

2. Textmaster

Textmaster je služba podobná tej vyššie opisovanej, pridám však obrázok nacenenia článkov pre porovnanie.

Textmaster

Textmaster má však ešte ďalšiu výhodu. Môžete si nechať svoje články preložiť v ôsmich jazykoch. Čo sa týka refferal programu, tak za každého klienta získate 10percent z jeho ročných minutých kreditov.

 

3. Articleteller

Article teller je ďalšia podobná služba, avšak bez prekladov ako Textmaster. Aj tu dávam pre porovnanie ceny:

Articleteller

 

Affiliate program má tento systém nastavený na 30percent z každého, kto sa pod vami zaregistruje a  minie svoje peniaze.

Prvú službu mám vyskúšanú, avšak minimálne druhú kvôli prekladom vyskúšam tak isto. Používate niektorú z podobných služieb, alebo nejakú úplne inú? Aké sú Vaše skúsenosti? Ďakujem za echo.