Keď bloger prestane publikovať, skoro ako keby zomrel… či?

Posledný mesiac a pol som si na svoj blog vôbec nenašiel čas. Vieme ako to je, tu škola, tu robota, tu hento, tu tamto. Bol som trochu zvedavý, ako to na mojej stránke žilo za toto posledné obdobie. A zostal som tak trochu prekvapený, pretože návštevnosť zostala v priemere rovnaká ako predtým (dokonca mala mierne stúpajúcu tendenciu)…

Lenže tu sa na povrch vynorí fakt, že posledné mesiace v podstate na blogu K8jo.sk chýbal kvalitnejší článok, resp. vôbec nejaký článok. Čiže vlastne prevažný počet návštev bol z vyhľadávačov, čo aj vysvetľuje približne rovnakú návštevnosť v poslednom období.

A tu sa konečne dostávam k nadpisu článku a to, že či keď bloger prestane publikovať, môže sa to prirovnať k jeho smrti. Môj názor je deväťdesiatdeväť percent ÁNO… Našiel som si dávnejšie štatistiky a počet čítajúcich ľudí bol oveľa vyšší. Takže tu je aj dôvod mojej kladnej odpovede na otázku v nadpise. Bolo to úplne iné, keď som publikoval častejšie a v pravidelnejších intervaloch.

To jedno percento si nechávam pre blogerov, ktorí sú trošku väčší ako ja a majú môj obdiv. Na ich stránku kľudne zablúdim, aj keď sa v čítačke neobjaví ich nový post.

Takže jednoduchá vec, ktorá mi z tohto vyplýva je pravidelnejšie publikovanie – keďže rád píšem v momente, keď mám inšpiráciu, nepublikujem s presnosťou atómových hodín… a vlastne ani s pravidelnosťou obyčajných tajvanských ručičkových hodiniek… A toto vidím ako jeden zo svojich základných problémov.

Môj osobný pohľad je ten, že na stránku, ktorá skoro vôbec nepublikuje sa vrátim iba vtedy, ak má naozaj kvalitný obsah.

Rád by som vedel, ako to vnímajú ľudia – či čitatelia, či blogeri. Vrátite sa na stránku, aj keď je momentálne polomŕtva? či dokonca už mŕtva?

V podstate aj keď na tieto otázky nebudete odpovedať, tento post bude slúžiť pre moju motiváciu do ďalšieho publikovania, aby moja stránku úplne NEZOMRELA…