Európska únia a veľké internetové stránky uzavreli dohodu

Dohoda medzi Európskou úniou a internetovými stránkami o ochrane proti online šikanovaniu.

Európska únia podpísala pakt so 17 poskytovateľmi a vlastníkmi sociálnych sietí a veľkých internetových stránok na podporu zlepšenia záruk a ochrany proti online šikanovaniu medzi mladistvými. Do dohody sú zapojené stránky ako Facebook, či MySpace a dokonca aj Google.Hovorca Európskej únie Martin Selmayr povedal, že tieto stránky používa momentálne viac ako 42 miliónov ľudí v Európskej únii a mladí užívatelia potrebujú byť chránení pred zneužívaním a šikanou na rôznych webových stránkach.

Dohoda zaväzuje administrátorov, aby do svojich stránok umiestnili tlačidlo s nápisom „nahlásiť zneužitie”. Takto chce Európska únia obmedziť riziká zneužitia. Toto tlačidlo pomôže šikanovaným užívateľom nahlásiť neprimerané správanie iného užívateľa.

Administrátori stránok musia taktiež zabezpečiť online profily a kontakt listy najmä neplnoletých užívateľov a nastaviť im najvyššiu prioritu zabezpečenia súkromia.

Európska únia informovala o dohode v utorok 10. februára. Otázne naďalej ostáva, či tieto tlačidlá proti online šikane nebudú zneužívané aj proti slušným užívateľom internetu.

Zdroj: ITworld.com