Hornád v Košiciach

Udica
Už sú to dva týždne…Počasie bolo krásne slnečné, aj keď vietor trochu pofukoval… To však žiadneho “tichého blázna” nemôže odradiť. Zabalil som udicu a za cieľ som si určil Hornád pri Železničnom učilišti v Košiciach…

Okolo obeda som nasadol na autobus z môjho rodného sídliska (KVP) a o pár minút som stál pred Hornádom a vyberal nástrahu. V ten deň som používal wobler Salmo Hornet a blyskáče značky Mepps. Do večera som prelovil úsek až po veľký splav na sídlisku Nad jazerom.

SplavSplavHornád v Košiciach

SplavHornád

Ryby mali svoj deň, takže som si s chuťou zachytal. Asi po desiatom jalcovi som to prestal počítať. Jalce neboli veľké, do 30 cm, ale na jemnom prívlačovom prúte cítite každý ich pohyb, každé zahrabnutie do dna, každý pohyb hlavou. Najviac záberov som mal po prejdení mosta neďaleko Teplárne Košice. V tom úseku, kde začínajú obytné domy, som mal takmer na každý náhod záber. Tu už sa objavili aj pekné Ostrieže. Neboli až také časté, ale pár z nich malo okolo 30 cm, čo je na ostrieža celkom pekné.

JalčekJalecZdolávaný jalec

Zdolávaný jalecZdolávaný jalecOstriež

OstriežOstriežOstriež

Tento mimopstruhový úsek Hornádu ma osobne veľmi prekvapil. Odporúčam ho všetkým, ktorí preferujú lov prívlačou. Určite stojí zato vyskúšať Hornád aj na týchto miestach.