Hornád v Košiciach, 3. diel – (mimo)pstruhový revír

Dnes som si konečne asi po mesiaci a pol našiel trochu času a vypol z každodennej krutej reality a stresov a vybral som sa k vode za svojim obľúbeným koníčkom (teda skôr rybami). A keďže do mojej obľúbenej rubriky Fishing som už nejaký ten dlhodlhý mesiac nepridával, rozhodol som sa spraviť taký malý (foto)report… Reč bude (ako už z nadpisu vyplýva) o Hornáde v Košiciach. Avšak chcel by som sa zamerať na pstruhy, ktoré sa nachádzajú v tejto mimopstruhovej vode.

Fotografie som urobil počas viacerých rybačiek počas tohto, ale aj minulého roka. Vďaka rozhovorom aj s inými, často náhodnými okoloidúcimi rybármi som zistil, že pstruh potočný ako aj dúhový nie sú až takou raritou v tejto vodnej lokalite. Podľa rozprávania sa sem-tam nejaká tá päťdesiatka objaví. A tých menších je tu podľa ich slov habadej…

K tomuto príspevku ma vyprovokoval dnešný mnou ulovený pstruh. Keďže nebol prvý na mimopstruhovom Hornáde, rozhodol som sa zverejniť moje fotografie pstruhov “mimopstruhákov”.

O mimopstruhovom Hornáde som už písal (presne pred rokom), avšak to bolo niečo iné. Vtedy išlo skôr o miesta, kde sa revír delí na pstruhový a nepstruhový. Dnes som však chytal priamo v meste (od SOU Železničného až po splav na sídlisku Nad jazerom). A v týchto miestach sa Hornád veľmi na svoju vrchnú časť pri Ružíne, či Kysaku nepodobá. Aj napriek tomu sa tu pstruhom dobre darí.

A tu je môj dôkaz z dnešnej, ale aj z predchádzajúcich rybačiek…

Viem, že ich nie je veľa a na obrázkoch sa opakujú… Avšak nato, že chodím k vode naozaj zriedkavo, je to podľa mňa celkom fajn . Pstruhom sa v Hornáde očividne darí a zjavne tu majú dostatok potravy a dobré podmienky pre život, aj keď je to v podstate mimopstruhová voda.