Hornád v Košiciach, 2. diel

Hornád v Košiciach9.11.2007 – Pre obyčajného všedného človeka na pohľad nič moc deň. Upršané sychravé počasie, vietor pofukoval… Avšak pre rybára ideálny deň. Tak som do vaku pobalil udicu, podberák, nejaké nižšie gumáky, čiapku a rukavice. Keď som si bol istý, že mám všetko, lov sa mohol začať.

Za lovné miesto som si zvolil tentokrát úsek od cestného mosta na sídlisku Nad jazerom pri Teplárni. Rieka mala mierne zdvihnutú hladinu. Avšak určite lepšie, ako minimálne o 60cm vyššia hladina pred jeden a pol týždňom, kedy pršalo takmer neustále. Po “omrknutí” vody som rozbalil náčinie a začal som loviť. Vybral som svoju obľúbenú Mepps-ku, ale ostala úplne bez odozvy. Nechápal som, čo sa deje. Ako to, že na najlepšiu nástrahu neberú?? Bol som teda nútený improvizovať a skúšať. Blyskáče (väčšie i menšie) v ten deň ryby jednoducho odignorovali. Previazal som na zelenú gumennú rybku a po dvoch náhodoch prišiel prvý jalec. V ten deň mali všetky ryby okolo 20-25 centimetrov. Potom sa dlhšie nič nedialo, samozrejme, ak nerátam uviaznutú a odtrhnutú zelenú gumu niekde v hĺbke medzi konármi alebo kameňmi.

HornádJalec

V ten deň som dal na koniec silonu asi všetko, čo som mal ukryté vo svojej veste, až na niektoré moje tutovky ako woblery Salmo alebo Dorado – chcel som to vyskúšať bez nich. Takto sa vo vode ocitol aj môj starý zaprášený wobler, na ktorý som predtým ešte asi poriadne ani nechytal. Myslím, že je to Kovmaster, ale nie som si úplne istý.

Tu je:

Starý wobler

No a dôkaz, že ryby niekedy berú aj na to, čo by ste najmenej čakali, si môžete pozrieť na fotkách.

JalecJalecJalecJalec

Tento deň skončil s bilanciou 5 menších jalčekov, ktoré putovali naspäť do svojho vodného kráľovstva a celkom dobrou náladou loviaceho, ktorú nepokazil ani dážď pri ceste späť domov:)

Petrov zdar