Hornád č. 4 – Markušovce

Po pracovnom roku strávenom v Avii-Bratislava som sa konečne dočkal dvojtýždňovej dovolenky, ktorú sme s priateľkou rozdelili na dve fázy. Prvou bol týždeň doma na východe (o ďalšej fáze nasledujúci post). Okrem stretnutí s kamarátmi a rybačke na obľúbených miestach na Hornáde, som tohto roku objavil aj peknú vodu bližšie k domovu Moniky, mojej priateľky.

Čiastkové povodie rieky Hornád od cestného mosta v obci Kolinovce po železničný most pod Spišskou Novou Vsou, tak to je Hornád č. 4 (4-0660-1-1), aj v hornom úseku vraj kaprová voda. Nádherné 4 rybačky začali od cestného mosta v Markušovciach smerom hore po rieke. Aj keď väčšina odlovených rýb boli dorastenci a juniori, ich počet ma veľmi milo prekvapil. Spomedzi nástrah vyhrali Minnovky od Lastie, modro-oranžové a zlaté plávajúce voblery od Salma, či Rapaly a neprekonateľným víťazom sa stala strieborná Mepps 1 napodobňujúca pstruha.

Dokopy sa mi za tieto štyri vychádzky podarilo dostať von z vody cez 140 pstruhov potočných a 5 jalcov. Priemernú veľkosť však dosahovali okolo 23-25cm, zopár jedincov dosiahlo novú lovnú mieru 30cm. Dojem z rybačky kazí miestami neporiadok na brehu rieky, ktorý bol pravdepodobne naplavený počas záplav a niekedy aj hluk prichádzajúcich vlakov. Jednu z vychádzok som si pokazil aj sám, keď som si na poli nevšimol jamu a firemný tátoš sa z nej nedokázal vyšplhať sám. Chvalabohu, pomohol kamarát Ľubo (ďakujem).

Čo k týmto pár krásnym dňom strávených oddychom pri vode dodať? Asi iba zopár záberov z firemného telefónu, keďže fotoaparát ostal v Bratislave (prosím ospravedlniť kvalitu)…